V Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w pływaniu

Miniony weekend (6-8.11.2020) obfitował w sukcesy zawodniczek i zawodników sekcji sportowej studentów z niepełnosprawnościami UAM podczas V Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w pływaniu. Reprezentacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zdobyła łącznie 11 medali.
W zawodach wzięli udział pływacy i pływaczki z 11 uczelni z całej Polski. Nasza ekipa drużynowo zajęła 3 miejsce zdobywając: 2 złote, 6 srebrnych i 3 brązowe medale. Drużynowo na najwyższym stopniu podium stanął zespół z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a za nimi Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2-Aleksandra Kwiecińska

V Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w pływaniu to projekt będący kontynuacją Ogólnopolskich Zawodów Pływackich dla osób z niepełnosprawnościami, które w Poznaniu odbywają się od 16 lat. Wydarzenie organizowane jest przez Klub Uczelniany AZS UAM Poznań, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.
IMP AZS finansowane są przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a głównym sponsorem jest GRUPA LOTOS.