Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce (20-23.05.2021)

W dniach 20-23 maja 2021r. w Bielsko-Białej, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce.

Skład reprezentantów UAM:

• Wiktoria Błaszyk (100m ppł i 400m ppł)
  • Zuzanna Kubiak (Skok wzwyż)
  • Katarzyna Zaraś (rzut dyskiem oraz pchnięcie kulą)
  • Mikołaj Nawrot (200m i 400m)
  • Marek Gulczyński (800m)
  • Ponadto w biegu rozstawnym 4*400m o medal walczyły nasze panie.

Niestety ze startu kontuzja wyeliminowała na ostatniej prostej naszą ubiegłoroczną mistrzynię na 800m Joannę Bekus oraz trenera Łukasz Nowaka.

Podczas tej niezwykle długiej rywalizacji, bo trzydniowej osiągnęliśmy wiele wartościowych wyników.

Nasze Panie w drużynowej klasyfikacji generalnej zajęły bardzo wysokie miejsce 9 miejsce (zdecydowanie mając najmniej osobo startów co świadczy o jakości w startach), a w klasyfikacji uniwersyteckiej wywalczyły trzecie miejsce.

Wynik poszczególnych konkurencji:

100ppł

• Wiktoria Błaszyk w łącznej klasyfikacji zajęła 7 miejsce

400m

• Weronika Kowal w łącznej klasyfikacji zajęła 24 miejsce (5 w uniwersytetach)
  • Urszula Łączna w łącznej klasyfikacji zajęła 26 miejsce (6 w uniwersytetach)
  • Aleksandra Dudziak w łącznej klasyfikacji zajęła 41 miejsce (11 w uniwersytetach)
  • Mikołaj Nawrot w łącznej klasyfikacji zajął 24 miejsce (4 w uniwersytetach)

400ppł

Wiktoria Błaszyk ze srebrnym medalem w uniwersytetach! W łącznej klasyfikacji zajęła 9 miejsce.

• Weronika Kowal w łącznej klasyfikacji zajęła 16 miejsce (4 w uniwersytetach)
  • Urszula Łączna w łącznej klasyfikacji zajęła 21 miejsce (5 w uniwersytetach)
  • Martyna Jankowska w łącznej klasyfikacji zajęła 21 miejsce (8 w uniwersytetach)

800m

Klaudia Kazimierska na 3 stopniu podium w Akademickich Mistrzostw Polski! (2 w uniwersytetach)

• Natalii Kopeć w łącznej klasyfikacji zajęła 22 miejsce (7 w uniwersytetach)

Skoku wzwyż

• Zuzanna Kubiak z brązowym medalem w uniwersytetach. W łącznej klasyfikacji zajęła 11 miejsce.

200m

• Mikołaj Nawrot w łącznej klasyfikacji zajał 26 miejsce (6 w uniwersytetach)

Rzut dyskiem

• Katarzyna Zaraś ze srebrnym medalem w uniwersytetach! W łącznej klasyfikacji zajęła 5 miejsce.

Sztafeta 4×400m

• Aleksandra Dudziak, Martyna Jankowska, Urszula Łączna, Weronika Kowal z brązowymi medalami na Akademickich Mistrzostw Polski! (2 w uniwersytetach)