Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski w narciarstwie⛷ oraz w snowboardzie

W poniedziałek 15 lutego 2021 na stoku Malta Ski w Poznaniu odbył się I rzut Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski narciarstwie oraz w snowboardzie.

W zawodach wzięło udział 18 kobiet oraz 23 mężczyzn z 8 uczelni wyższych: Uniwersytetu Medyczego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Collegium Da Vinci w Poznaniu.

Nasz klub reprezentowali w narciarstwie:  Aleksandra Laskowska, Ada Gąszczak, Agata Banach, Maria Strzelbicka, Klaudia Anastaziak, Piotr Ogarzyński, Jakub Pater, Piotr Pastok, Filip Dydowicz, Mateusz Bylina

W slalomie kobiet Aleksandra Laskowska indywidualnie uplasowała się na 2 stopniu podium. Cała drużyna kobiet w klasyfikacji końcowej również zajęła 2 miejsce.

1. Klub Uczelniany AZS Politechniki Poznańskiej
2. Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
3. Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

W slalomie mężczyzn Piotr Ogażyński zajął 3 miejsce, natomiast w slalomie gigancie 2 miesce. Cała drużyna mężczyzn w klasyfikacji końcowej również zajęła 2 miejsce.

Nasz klub reprezentowali w snowboardzie: Alicja Wilczarska, Witek Olejnik, Fryderyk Musielak, Krzysztof Rutkowski, Paweł Kęsy

Drużyna kobiet w klasyfikacji końcowej zajęła 4 miejsce.

Natomiast drużyna mężczyzn uplasowała się na 2 miejscu po indywidualnym sukcesie Witeka Olejnika, który zajął 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.